0
Hlasov: 0
Hodnotenie: 0
Vy:

Bravčová panenka s kôprovou mrkvou, kvakové pyré a žihľavová espuma

Ďalší nádherný recept od Rusinu a Sedláka, ktorým presvedčíte svoje okolie o vašom kuchárskom talente.

Bravčová panenka s kôprovou mrkvou, kvakové pyré a žihľavová espuma
0
Hlasov: 0
Hodnotenie: 0
Vy:
Nízka
Zložitosť receptu
15 minút
Čas prípravy
15 minút
Dĺžka varenia

TV relácia

211 receptov
Pridať do nákupného zoznamu
Recept sa nachádza v nákupnom zozname
Pridať do plánovača:
Recept bol pridaný do plánovača
Ingrediencie pre 4 osoby
Ingrediencie pre 4 osoby

Postup prípravy receptu

1. krok

Bravčovú panenku očistite, odblaňte, osušte papierovou utierkou a okoreňte. Rúru predhrejte na 180°C. Červené korenie v mažiari rozdrvte spolu s rímskou rascou. Baby mrkvu očistite. Pripravte si kastról s vriacou osolenou vodou a nádobu s ľadovou vodou a kockami ľadu. Maslo rozdeľte na 3 časti, bude sa vám lepšie pracovať. Žihľavu opatrne umyte v studenej vode, potom ju vložte do 300ml horúcej vody a nechajte lúhovať minimálne 4 minúty. Plátok želatíny vložte na 5 minút do vlažnej vody. Kôpor nasekajte na jemno. Kvaku očistite, nakrájajte na plátky a dajte variť do kastróla so smotanou na miernom ohni.

2. krok

Pripravenú panenku sprudka opečte z každej strany na panvici s prvou časťou masla, následne ju vyvaľkajte v podrvenom korení a vložte do trúby dopiecť na 8 – 10 minút. Po upečení ju nechajte 5 minút odpočinúť, následne ju nakrájajte.

3. krok

Baby mrkvu hoďte do kastróla s vriacou vodou na 4 minúty, následne vytiahnite sitkom a okamžite schlaďte v ľadovej vode. (Táto technika sa nazýva blanšírovanie) Po chvíli ju osušte na papierovej utierke. Na panvičke rozpáľte druhú časť masla, pridajte kôpor a mrkvu v krátkosti orestujte, na záver osoľte.

4. krok

Kvaka bude v smotane uvarená približne za 10 minút. Pridajte k nej muškátový oriešok, rozmixujte do hladka, pridajte zvyšok masla a dochuťte soľou a korením. Pokiaľ chcete dosiahnuť dokonalú štruktúru, preceďte pyré cez jemné sitko.

5. krok

Vylúhovanú žihľavu aj s vodou, plátok namočenej želatíny, cukor a šťavu z limetky vlejte do sifónovej fľaše na výrobu šľahačky a za pomoci bombičky podľa návodu pripravte žihľavovú espumu.

6. krok

Na plytký tanier servírujte kvakové pyré, bravčovú panenku a kôprovú mrkvu, vedľa zo sifónu pridajte žihľavovú espumu.

Komentáre