0
Hlasov: 0
Hodnotenie: 0
Vy:

Hovädzie rebrá sous vide

Delikátne hovädzie rebrá udusené do mäkka metódou sous-vide.

0
Hlasov: 0
Hodnotenie: 0
Vy:
Stredná
Zložitosť receptu
45 minút
Čas prípravy
24 hodín
Dĺžka varenia

Michael Strasser

69 receptov
Pridať do nákupného zoznamu
Recept sa nachádza v nákupnom zozname
Pridať do plánovača:
Recept bol pridaný do plánovača
Ingrediencie pre 4 osoby
Ingrediencie pre 4 osoby

Postup prípravy receptu

1. krok

Sušené huby namočte do vlažnej vody. Rebrá očistite a osušte papierovou utierkou. Vo veľkom kastróle zohrejte 2pl olivového oleja a rebrá sprudka opečte z každej strany do hneda. Mäso opekajte postupne, aby sa nezačalo dusiť. Odložte upečené rebrá do misky a bohate ich osoľte a okoreňte. Pripravte vodný kúpeľ s udržateľnou teplotou na 75°C. Cibuľu, cesnak, zeler a mrkvu očistite a nasekajte.

2. krok

Na tuku vypečenom z rebier orestujte cibuľu, pridajte cesnak, zeler, mrkvu a restujte do hneda. Prilejte víno, pivo, horčicu, huby (aj s vodou), tymián, priveďte k varu a odvarte alkohol. Dochuťte zľahka soľou, korením a nechajte vychladnúť.

3. krok

Do pevného, uzatvárateľného sáčku vložte rebrá a zalejte zmesou z kastróla. Vysajte vzduch, uzatvorte a vložte do pripraveného vodného kúpeľa na 24 hodín (75°C).

4. krok

2 hodiny pred koncom môžete pohodlne dorobiť prílohu. Zemiaky upečte v šupke, vydlabte vnútro. To preceďte cez jemné sitko, kým je ešte teplé, pridajte 200g masla, šľahačkovú smotanu, 3 strúhnutia muškátového orieška a vymiešajte zamatovo-jemné pyré. Dochuťte soľou.

5. krok

Šampiňóny očistite a nakrájajte na 1/4. Na panvici rozpáľte zvyšných 50g masla a za stáleho prehadzovania uvarte šampiňóny (zhruba 3 minúty na strednom ohni). Na záver osoľte a okoreňte.

6. krok

Po 24 hodinách vyberte obsah sáčku a opatrne oddeľte rebrá od zvyšku. Ten vložte do kastróla, priveďte k varu a rozmixujte na omáčku. V prípade potreby jemne zredukujte varením.

7. krok

Taniere zohrejte v mikrovlnke. Na spodok servírujte zemiakové pyré, naň uložte rebrá, polejte omáčkou, dookola rozložte šampiňóny na masle. Posypte tekvicovými jadrami, sušenými brusnicami a ozdobte čerstvým kôprom.

Komentáre