0
Hlasov: 0
Hodnotenie: 0
Vy:

Kačacie prsia so žemľovou knedlou a kumkvat omáčkou

Zujímavý twist na známy francúzsky recept. Vyskúšajte príjemné spojenie kačky a citrusov.

0
Hlasov: 0
Hodnotenie: 0
Vy:
Nízka
Zložitosť receptu
5 minút
Čas prípravy
15 minút
Dĺžka varenia

TV relácia

211 receptov
Pridať do nákupného zoznamu
Recept sa nachádza v nákupnom zozname
Pridať do plánovača:
Recept bol pridaný do plánovača
Ingrediencie pre 4 osoby
Ingrediencie pre 4 osoby

Postup prípravy receptu

1. krok

Kačacie prsia očistite, odblaňte, kožu narežte o osoľte. Rúru predhrejte na 200°C. Panvicu s kovovou rúčkou (takou, ktorá môže ísť do rúry) postavte na sporák a bez oleja do nej vložte kačacie prsia kožou dolu. Zvýšte teplotu a nechajte nech sa tuk z kože prirodzene vypečie. Po približne 4 minútach prsia otočte na druhú stranu, aby sa celé mäso zatiahlo vo vypečenom tuku. Potom do panvičky pridajte rozmarín a vložte do vyhriatej trúby na 7 – 8 minút. Po upečení nechajte prsia minimálne 5 minút odpočinúť, následne narežte na na sústa.

2. krok

Pečivo nakrájajte na kocky, vajíčko rozmiešajte vo vlažnom mlieku, osoľte, okoreňte a vmiešajte do kociek pečiva. Vo Veľkom kastróle dajte zovrieť vodu. Zmes vytvarujte do tvaru knedle a zabaľte do priehľadnej potravinovej fólie a dajte uvariť na 25 - 30 minút. Vyberte, odbaľte, nechajte chvíľu vychladnúť a krájajte navhlčenou nitkou.

3. krok

V panvici po mäse rozpáľte likér, pridajte umyté, rozpolené kumkvaty a odvarte alkohol. Pridajte med, vývar a zredukujte o 1/2. Dochuťte soľou a korením.

4. krok

Na plytký tanier servírujte knedlík, naň uložte mäso, dookola polejte omáčkou a ozdobte čerstvým oreganom.

Komentáre

Podobné recepty