4
Hlasov: 1
Hodnotenie: 4
Vy:

Otcov guláš

Receptov na guláš je toľko, koľko ľudí ho varí. Sám ich mám viac. Tento je jeden z otcových, môj osobný favorit.

4
Hlasov: 1
Hodnotenie: 4
Vy:
10 minút
Čas prípravy
260 minút
Dĺžka varenia

Michael Strasser

69 receptov
Pridať do nákupného zoznamu
Recept sa nachádza v nákupnom zozname
Pridať do plánovača:
Recept bol pridaný do plánovača
Ingrediencie pre 4 osoby
Ingrediencie pre 4 osoby

Postup prípravy receptu

1. krok

Mäso očistite a nakrájajte na väčšie kusy. Cibuľu a papriku očistite a nasekajte na tenké prúžky. Vo veľkom kastróle rozpáľte 1pl oleja a kusy mäsa sprudka opečte z každej strany do hneda. Radšej opekajte kusy postupne, aby bolo na dne kastróla vždy miesto, inak sa mäso začne dusiť. Opečené kusy mäsa vykladajte do misy, kde ich bohate osoľte a okoreňte, čerstvo mletým korením.

2. krok

Vo vypečenom tuku po mäse orestujte cibuľu do hneda, pridajte paradajkový pretlak a za stáleho miešania ho skaramelizujte. Pridajte papriku, cesnakovú pastu, údenú papriku a restujte 2 - 3 minúty. Podlejte vínom, vyvarte alkohol, podlejte pivom, vyvarte alkohol a vráťte mäso späť do kastróla aj so šťavami na spodku misy. Varte na miernom ohni.

3. krok

Chilli rozkrojte, rozmarín a tymián zviažte. Obe vhoďte do kastróla, pri čom viazanku (odborný výraz Bouquet garni) po 10 minútach vytiahnite a zahoďte.

4. krok

Varte na miernom ohni, 260 minút. Počas tejto doby guláš zhustne a mäso zmäkne. Na záver dochuťte soľou, korením, prípadne cesnakovou pastou.

5. krok

Servírujte s knedľou, alebo zeleninovým pyré. Na vrch uložte na mesiačiky na jemno sekanej červenej cibule.

Komentáre