0
Hlasov: 0
Hodnotenie: 0
Vy:

Steak z tuniaka s ratatouille

Rýchly a veľmi chutný recept pre milovníkov tuniaka.

0
Hlasov: 0
Hodnotenie: 0
Vy:
Nízka
Zložitosť receptu
10 minút
Čas prípravy
15 minút
Dĺžka varenia

TV relácia

211 receptov
Pridať do nákupného zoznamu
Recept sa nachádza v nákupnom zozname
Pridať do plánovača:
Recept bol pridaný do plánovača
Ingrediencie pre 4 osoby
Ingrediencie pre 4 osoby

Postup prípravy receptu

1. krok

Rybu očistite a opatrne ostrým dlhým nožom narežte na 4 rovnaké steaky. Zľahka ich osoľte, okoreňte a op obvode namočte do sezamu. Rozpáľte panvicu, pridajte 1 pl oleja a steaky doň vložte. Opekajte 1 minútu z každej strany.

2. krok

Zemiaky očistie, nakrájajte na polovičky a uvarte do stavu al-dente v osolenej vode. Rozmarín a tymián zviažte spolu do bouquet garni špagátikom.

3. krok

Cibuľu a cesnak nasekajte na jemno, zeleninu očistite a nakrájajte na rovnomerné kocky. V strednom kastróle rozpustite maslo, pridajte cibuľu, cesnak a orestujte do sklovita. Pridajte zemiaky, zalejte vínom, vhoďte bouquet garni a odvarte alkohol. Pridajte ostatnú zeleninu, osoľte, okoreňte a uvarte do mäkka. Po uvarení vyberte zviazané bylinky (bouquet garni) a dochuťte podľa potreby.

4. krok

Na plytký tanier naložte hotové zeleninové ratatouille, na vrch opatrne položte steak a ozdobte petržlenovou vňaťou.

Náš tip

Bouquet garni (z francúzštiny, doslova "zdobená kytica") je zväzok byliniek zvyčajne previazaných povrázkom, ktorý sa používa pri príprave polievok, vývarov a najrôznejších dusených pokrmov. Bouquet garni sa varí spoločne s ostatnými prísadami, čím jedlu dodáva bylinkovú chuť a vôňu. Pred podávaním pokrmu je potrebné ho odstrániť.

Komentáre