5
Hlasov: 1
Hodnotenie: 5
Vy:

Super zázvorové hovädzie

Recept od Ješkovej a Heribanovej. Jednoduchý recept z hovädzej roštenky na ázijskú nôtu. Skvelý ľahký obed, ktorý si so sebou vezmete do práce.

Super zázvorové hovädzie
5
Hlasov: 1
Hodnotenie: 5
Vy:
Nízka
Zložitosť receptu
10 minút
Čas prípravy
10 minút
Dĺžka varenia

TV relácia

211 receptov
Pridať do nákupného zoznamu
Recept sa nachádza v nákupnom zozname
Pridať do plánovača:
Recept bol pridaný do plánovača
Ingrediencie pre 4 osoby
Ingrediencie pre 4 osoby

Postup prípravy receptu

1. krok

Pripravte si marinádu z miso pasty, 3 lyžíc olivového oleja, medu a polovice očisteného zázvoru. Ten nastrúhajte a všetko spolu zamiešajte. Mäso nakrájajte na tenké slížiky a v miske dôkladne zamiešajte s marinádou. Nechajte marinovať čo najdlhšie, ideálne v chladničke cez noc, no v krajnom prípade bude stačiť aj čas, pokým si k pokrmu pripravíte kapustu a prílohu.

2. krok

Pak Choi je kapusta bežne používaná v ázijskej, najmä thajskej kuchyni. V hrnci nechajte zovrieť osolenú vodu a Pak Choi blanšírujte. To znamená: vložte do vriacej vody približne na 1 minútu, potom vytiahnite a premiestnite do nádoby s ľadovou vodou. Ostane pekne zelený a plný vitamínov.

3. krok

Zvyšok zázvoru nakrájajte na tenké slížiky a opražte zľahka na panvičke s rozohriatym olejom. Hotový ho odložte bokom a v tej istej panvici upražte marinovanú roštenku.

4. krok

Keď bude hotová, pridajte vínny ocot, orestovaný zázvor a ešte niekoľko krát na panvičke spolu prehoďte. Dosoľte hrubozrnnou soľou a okoreňte čiernym, čerstvo mletým korením.

5. krok

Ako príloha sa bude skvelo hodiť jazmínová ryža, ktorú pripravte podľa návodu na obale.

Náš tip

1. Miso pasta pochádza z Japonska. Vyrába sa z fermentovaných sójových bôbov, a ďalších kondomentov. Je slaná, má výraznú chuť a dá sa kúpiť vo väčšine bio obchodov, alebo v potravinách.

2. Hovädziu roštenku pred krájaním na slížiky umiestnite na 10-15 minút do mrazničky. Mäso bude tuhšie a bude sa s ním dať pracovať precíznejšie.

Pozrite si celý recept v epizóde Mojej mamy:

Komentáre